Úvod » Výsledky » Sezóna 2018/2019

Finále 2. zápas a súhrn AHL 2018/2019

publikované 12.04.2019 (aktualizované 11.08.2019)

Finále, 13.4.2019

Márna Snaha  -  Wild Flock  2:6, konečný stav série 0:2, Wild Flock sa stal víťazom AHL.

Zostava Márnej Snahy: Mišenka - Blaško, Tanglemajer, Pavlovič, Kaššák, Holenda - Bielik, Haring, Radošinský, Talčík, Kolník, Miklo, Mizerák.

Bodovanie Márnej Snahy: Haring 1+0, Bielik 0+1, Kaššák 1+0, Miklo 0+1

Zostava Wild Flock: Bábský (Jankovský) - Adamať, Jurenka, Bernát, Nezník - Knapec, Barbušin, Orviský, Bartoš, Plesník, Beňovič, Vražda, Kolárik, Kalavský, Helík.

Bodovanie Wild Flock: Orviský 1+0, Bernát 2+0, Knapec 0+1, Bartoš 2+0, Beňovič 0+1, Vražda 1+0, Kalavský 0+1

Veľké derby nám ponúklo tohtoročné finále play off! O pohár majstra AHL zabojovali účastníci finálovej série z 1. ročníka súťaže - Márna Snaha a Wild Flock. Aj keď pamätníkov spomínaného finále ostalo v oboch kádroch už menej, vzájomné súboje sprevádza vždy veľká rivalita a k videniu je atraktívny hokej. To sa odazilo aj v bohatej návštevnosti na tribúne počas finálovej série. Mužstvo Wild Flock napokon dokázalo zvíťaziť nad Márnou Snahou v oboch dueloch (5:2,6:2) a získalo tak pohár majstra AHLNM 2018/2019.

Mužstvo Wild Flock sa konečne dočkalo! Vo svojom historicky štvrtom finále sa mu už podarilo uspieť a vo finálovom derby zdolalo svojho protivníka Márnu Snahu 2:0 na zápasy. Rozbehnutý Wild Flock počas bojov v play off nezaznamenal ani jednu prehru. Suverénne si tak vybojovali svoj prvý pohár majstra v 10 ročnej histórií AHLNM.

Držitelia zlatých medailí: Adamať Marek, Bábský Matúš, Barbušin Ivan, Bartoš Denis, Beňovič Martin, Fujač Filip, Hagara Juraj, Helík Peter, Jankovský Filip, Jurenka Peter, Kalavský Michal, Knapec Vladimír, Kolárik Michal, Nezník Marek, Ondrejička Richard, Orviský Ladislav, Plesník Richard, Vražda Michal.

Mužstvo Márnej Snahy rozšíri svoju zbierku o strieborné medaile. Tento kov má však veľku cenu - v napínavej štvrťfinálovej "bitke" Márna Snaha dokázala zdolať svojho večného premožiteľa z vyraďovacích častí tím Warriors 2:1 na zápasy a následne v dramatickom semifinále, rovnakým výsledkom zastavila cestu k zisku zlatého hattricku lídrovi súťaže "Ružovým panterom". V samotnom finále však Márna Snaha už nestačila na ďalšie kvalitné mužstvo Wild Flock, ktorému podľahla v oboch zápasoch.

Držitelia strieborných medailí: Bielik Michal, Blaško Juraj, Gono Zdeno, Haring Martin, Holenda Dušan, Kolník Matej, Kaššák Marián, Miklo Matúš, Mišenka Andrej, Mizerák Martin, Pavlovič Branislav, Radošinský Patrik, Skovajsa Martin, Šimovec Jaroslav, Tangelmajer Patrik, Talčík Denis, Olaš Erik.

O 3. miesto, 6.4.2019

Pink Panther -  Buongiorno Trnava 4:2, Pink Panther získali bronz.

Zostava Pink Panther: Nesteš - Vičan, Macho, Paluš, Macháč - Vatrt P., Vatrt R., Valo, Stanko, Heriban, Matečný.

Bodovanie Pink Panther: Valo 1+1, Nesteš 0+1, Matečný 1+0, Macho 1+0, Vatrt R. 1+0

Zostava Buongiorno: Jaraba - Olexa, Zima, Ježík - Blsták, Kirinovič, Hajdúch, Kollár, Kňažík

Bodovanie Buongiorno: Kirinovič 0+1, Kollár 1+0, Hajdúch 1+0, Zima 0+1

Vylúčení: 1:4

Víťazovi základnej časti mužstvu Pink Panther sa nepodarilo zabojovať o očakávaný zlatý hattrick. Už v semifinále "Panterov" zaskočila Márna Snaha a poslala ich do boja o 3.miesto. Tu sa mužstvo Pink Panther ešte dokázalo zmobilizovať a vo vyrovnanom zápase zdolať Trnavu 4:2. Šampión predošlých dvoch ročníkov sa teraz musí uspokojiť s bronzovými medailami.

Buongiorno Trnava, ktoré predvádzalo skvelé výkony najmä v základnej časti, končí napokon bez medailí.

Držitelia bronzových medailí: Buchel Martin, Čechvala Juraj, Čirka Mário, Heriban Martin, Hrutka Denis, Kudláč Marek, Macháč Matej, Macho Jozef, Matečný Ľuboš, Miklovič Daniel, Nesteš Adrián, Orviský Matej, Paluš Pavol, Radošinský Miloš, Stanko Michal, Valo Matej, Vatrt Patrik, Vatrt Richard, Vavrinec Patrik, Vičan Andrej.

Konečné poradie AHL 2018/2019:

1. Wild Flock

2. Márna Snaha

3. Pink Panther

4. Buongiorno Trnava

5. Warriors

6. Spartans Dubnica

7. HTCA

Individuálne ocenenia:

Najproduktívnejší hráč: Michal Stanko (Pink Panther)

Najlepší obranca: Martin Bernát (Wild Flock)

Najlepší útočník: Michal Kalavský (Wild Flock)

Najlepší brankár: Andrej Mišenka (Márna Snaha)

Rozhodnutie výkonného výboru

Prispievať do diskusie môžu len prihlásení užívatelia.

V diskusii nie je zatiaľ žiadny príspevok

Kategória: hokej - ľadový

Návštev: 154351